This website requires JavaScript.

در این صفحه سوالات متداول در مورد معامله با بیتستان،‌ پیش روی شما قرار دارد. اگر سوال به خصوصی دارید، پیشنهاد می‌کنیم پیش از ارتباط با پشتیبانی بیتستان، سوالات پرتکرار این بخش را مطالعه کنید.

 • -
  بیتستان چطور کار می کند؟

  بیتستان یک صرافی آنلاین و بستری امن برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال معتبر است. برای آغاز خرید و فروش با بیتستان، باید پس از ثبت نام و ایجاد حساب کاربری، مراحل احراز هویت را طبق دستورالعمل سایت به انجام برسانید. این احراز هویت، در صورت عدم استفاده مشکوک از حساب کاربری صرافی، تنها یکبار برای همیشه انجام می‌گردد. فراموش نکنید که قبل از شروع فرآیند خرید یا فروش، ابتدا کارت بانکی خود را وارد کنید. همچنین، حتما آموزش استفاده کامل از کیف پول ارزهای دیجیتال را شخصا دریافت و به کار ببندید؛ ضمن اینکه آموزش استفاده از کیف پول‌های معتبر در وبلاگ بیتستان قابل دسترسی است. کاربر پس از بررسی و انتخاب رمزارز مورد نظر، وارد صفحه خرید یا فروش ارز انتخابی شده و پس از شارژ حساب کاربری خود در بیتستان، می‌تواند اقدام به خرید و فروش ارزهای دیجیتال کند.

 • +
  چطور در بیتستان ثبت نام و احراز هویت کنم؟

  برای ثبت‌نام در بیتستان، پس از ورود به صفحه اصلی سایت bittestan.com، روی گزینه‌ی ثبت نام کلیک کرده و مراحل ثبت نام را طی کنید. در صورت نیاز به راهنمایی از لینک اینجاکمک بگیرید.

 • +
  در صورت فراموشی رمز عبور حساب کاربری خود در بیتستان چه باید کرد؟

  در صورت فراموشی رمز عبور، باید به هنگام ورود به سایت، از گزینه "رمز خود را فراموش کرده ام" استفاده کنید. از این طریق، پیامی شامل رمز عبور یکبار مصرف به شماره موبایل ثبت شده‌ی شما در بیتستان ارسال خواهد شد و از طریق وارد کردن این کد، امکان تغییر رمز عبور خود را خواهید داشت.

 • +
  پیامک دریافت کد برای ثبت نام را دریافت نکردم، چکار کنم؟

  کمی صبر کنید؛ اگر پس از چند دقیقه کماکان کد برای شما ارسال نشد، کافیست موضوع را با پشتیبانی در میان بگذارید.

 • +
  چرا احراز هویت برای انجام معاملات لازم است؟

  با توجه به ماهیت ناشناسی دنیای ارزهای دیجیتال، کلاهبرداران و سودجویان تلاش بسیاری برای سوءاستفاده از این فضا بکار می‌گیرند. به همین دلیل و به توصیه «پلیس فتا»، کاربران پس از انجام ثبت نام، مراحل احراز هویت را هم پیش از انجام معامله به انجام می‌رسانند. این مراحل تنها یک‌بار انجام می‌شوند، اما در موارد خاص و مشکوک، احتمال درخواست احراز هویت مجدد از کاربر توسط بیتستان وجود دارد. اطلاعات دریافتی از کاربر، به هیچ عنوان در اختیار شخص ثالثی قرار نمی‌گیرد، مگر در اختیار مراجع و ضابطین قضایی و برای پیگیری جرائم سازمان یافته شده.

 • +
  به طور معمول تائید مدارک ارسال شده چقدر زمان می‌برد؟

  روند احراز هویت و تائید حساب‌های بانکی کاربران، معمولا حداکثر ۲۴ ساعت به طول می‌انجامد.

 • +
  حساب بانکی من در بیتستان تائید نشده؛ چه باید کنم؟

  حساب‌های بانکی مشتریان، پس از تایید احراز هویت آن‌ها تایید می‌شود و برای تایید حساب‌های بانکی شما، حداکثر ۶ ساعت زمان لازم است. اگر شماره حساب‌تان را در سایت وارد کرده‌اید، چند ساعتی صبوری کنید. در اولین فرصت پس از تایید احراز هویت از طرف پشتیبانی بیتستان با شما ارتباط برقرار می‌شود.

 • +
  بیت کوین چیست؟

  بیت کوین یک شبکه پرداخت و در عین حال یک ارز دیجیتال است که تراکنش‌های آن بین افراد و بدون دخالت واسطه‌های سنتی مثل بانک‌‌ها انجام می‌پذیرد. تفاوت اصلی بیت کوین با سایر ارزهای سنتی، غیرمتمرکز بودن شبکه و قیمت‌گذاری بر اساس عرضه و تقاضای بیت کوین است. برای اطلاعات بیشتر، این مقالهرا بخوانید.

 • +
  بلاک‌چین چیست؟

  بلاک‌چین سیستمی برای ثبت و گزارش داده‌هاست. سیستمی که همواره مجموعه اطلاعات جدیدی (بلاک‌) به آن اضافه شده و میان همه‌ی اعضای شبکه به اشتراک گذاشته می‌شود. اطلاعات این بلاک‌ها، به صورت رمزنگاری شده هستند و هر بلاک جدید در شبکه بلاک‌چین، حاوی پیوندی یکتا به بلاک قبلی خود است؛ از این رو، اضافه شدن اطلاعات (بلاک‌‌های)‌ جدید به این شبکه، نیازمند راستی‌آزمایی اطلاعات رمزنگاری شده و بررسی این پیوند‌هاست. فرآیندی که به آن استخراج گفته می‌شود و طی آن، این پیوندها توسط کامپیوتر و توان محاسباتی CPU یا کارت گرافیک بررسی می‌گردد. برای اطلاعات بیشتر، این مقاله را بخوانید.

 • +
  کیف پول ارز دیجیتال چیست؟

  یک کیف پول رمزارز (والت) ابزاری است که برای نگهداری دارایی‌های دیجیتال مانند بیت‌کوین و اتریوم به کار می‌رود. داشتن یک کیف پول برای ارسال و دریافت ارزهای دیجیتال ضروری است. توجه داشته باشید که کیف پول‌های رمزارز در واقع ارز دیجیتال شما را نگه نمی‌دارند، بلکه کلیدهای خصوصی و آدرس دارایی دیجیتال شما را در خود ذخیره می‌کند. برخی از کیف پول‌ها در کنار ذخیره داده‌های شما، سرویس‌هایی دیگری نیز مانند تبدیل رمزارزها به یکدیگر را هم برای کاربران فراهم می‌کنند. کیف پول‌ها انواع مختلفی دارند که کاربران می‌توانند بسته به نیاز و میزان دارایی خود، یک یا چند نوع از آن‌ها را انتخاب نمایند.

 • +
  از چه کیف پولی (Cryptocurrency Wallet) برای نگهداری و انتقال رمزارز استفاده کنم؟

  کیف‌پول‌های مختلفی اعم از سخت‌افزاری و نرم‌افزاری وجود دارند که می‌توانید بسته به نیازتان از هر کدام از آن‌ها استفاده کنید. با این حال، کیف پولی که بیشترین محبوبیت را بین کاربران بیتستان دارد، کیف پول "تراست ولت" است که متعلق به شرکت بایننس می‌باشد. در نظر داشته باشید که برخی کیف‌پول‌ها سرمایه‌ ایرانیان را مسدود می‌کنند. از این بابت، بیتستان پیشنهاد استفاده از کیف‌پول به خصوصی را ارائه نمی‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع کیف پول ارزهای دیجیتال، به این لینک مراجعه کنید.

 • +
  مدت زمان تسویه تراکنش‌های خرید چقدر است؟

  هنگام خرید رمزارز از بیتستان (به جز خرید اول)، ارسال رمزارز خریداری شده به کیف پول کاربران،‌ به صورت آنی و به محض رسیدن وجه ریالی به حساب بیتستان انجام می‌پذیرد. توجه داشته باشید که برای جلوگیری از فرآیند‌های پولشویی، رمزارزهای خریداری شده در اولین تراکنش خرید از بیتستان، ۲۴ساعت بعد از ثبت تراکنش به کیف‌پول مشتریان ارسال می‌گردد. همچنین، اولین تراکنش خرید، تا سقف 20میلیون تومان قابل انجام است.

 • +
  مدت زمان تسویه تراکنش‌های فروش چقدر است؟

  هنگام فروش رمزارز به بیتستان، به محض رسیدن رمزارز فروخته شده به کیف‌پول بیتستان، نرخ ریالی محاسبه و تسویه ی ریالی انجام می‌گردد. نشستن این مبلغ ریالی به حساب کاربر، بسته به نوع کارت بانکی متفاوت است. برای کاربران بانک آینده در روزهای غیر تعطیل، از ۸ صبح تا ۲۳، تسویه حساب‌ها هر دو ساعت یکبار و در روزهای تعطیل از ساعت ۱۷ تا ۲۳ هر دو ساعت یکبار انجام می‌پذیرند. برای کاربران سایر بانک‌ها، تسویه حساب‌ها بر اساس سیکل‌های پایا انجام می‌پذیرند؛ به این صورت که بطور معمول و در صورت عدم بروز اختلال در سیکل های شبکه ی بانکی، تسویه حساب‌ها در سیکل های، ۱۰:۴۵ صبح و ۱۳:۴۵ انجام می‌پذیرند. *توجه داشته باشید که در مواردی، بانک مرکزی بدون اطلاع قبلی زمان سیکل‌های پرداخت را تغییر داده است؛ در صورت تغییرات در سیکل‌های پایا و بروز سایر اختلالات در فرآیندهای بانکی، از طریق شبکه‌های اجتماعی بیتستان، اطلاع‌رسانی انجام می‌شود. کانال تلگرامی اطلاعیه‌های بیتستان

 • +
  تراکنش فروش موفقیت‌آمیز داشته‌ام ولی هنوز مبلغ ریالی به حسابم واریز نشده است؛ چه کنم؟

  توجه داشته باشید با توجه به محدودیت‌های بانکی در ایران، تراکنش‌های پایا، هر یک ساعت یکبار از طرف بیتستان به سمت بانک ارسال می‌گردد. از این بابت، در صورتی که تراکنش شما کمتر از یک ساعت قبل از سیکل پایای پیش‌رو ثبت شده باشد، ممکن است مبلغ ریالی، به اولین سیکل پایا نرسیده و در سیکل پایا بعدی ارسال گردد. اگر پس از گذشت دو سیکل پایا، کماکان مبلغ ریالی به حساب‌تان واریز نشد، با پشتیبانی بیتستان ارتباط بگیرید.

 • +
  حداکثر و حداقل معاملات در روز چقدر است؟

  با توجه به محدودیت‌های شبکه بانکی، حداکثر میزان تراکنش خرید در بیتستان، برای هر کد ملی روزانه ۱۰۰ میلیون تومان (طی دو تراکنش ۵۰ میلیونی) است. برای فروش رمزارز به بیتستان نیز، محدودیت 500میلیون تومان برای هر تراکنش در روز و بدون محدودیت در تعداد تراکنش‌هااعمال می‌گردد. همچنین، حداقل مقدار ریالی معامله در بیتستان، مبلغ 1,000,000 تومان می‌باشد.

 • +
  خرید و فروش رمزارز در بیتستان در چه ساعاتی امکان‌پذیر است؟

  خرید رمزارز از بیتستان، به صورت ۲۴ ساعته قابل انجام است. در واقع به محض رسیدن مبلغ ریالی به حساب بیتستان، عملیات پردازش و ارسال رمزارز به کیف‌پول مشتریان به صورت اتوماتیک آغاز می‌گردد. فروش رمزارز به بیتستان نیز در تمام ساعات شبانه‌روز امکان‌پذیر است؛ و طبق شرایط ذکر شده در مورد نحوه تسویه‌های ریالی انجام می‌پذیرد.

 • +
  چرا مبلغ واریز شده به کیف پول، از میزان خریداری شده از صرافی بیتستان کمتر است؟

  توجه داشته باشید که این میزان اختلاف ناچیز، کارمزد تراکنش شماست که توسط شبکه انتقال کسر می‌گردد و صرافی بیتستان، نفعی از این بابت ندارد. در شبکه ی بلاکچین ماینرها(miner) وظیفه ی انجام تراکنش ها رو دارند که به ازای انجام هر تراکنش ، شبکه ی بلاکچین مقداری از تراکنش رو به عنوان کامزدکه به عنوان فی(fee) شناخته میشود، به ماینرها(miner) میدهد. فی(fee) تراکنش ارزهای مختلف با یکدیگر متفاوت هست و در هنگام خرید در بیتستان در مرحله دوم به شما نمایش داده میشود.

 • +
  بیتستان چه ارزهای دیجیتالی برای خرید و فروش دارد؟

  بیتستان بعد از کارشناسی های لازم ارز های معتبر و مورد نیاز را لیست میکند . برای مشاهده لیست رمزارز های موجود در سایت به لینک مراجعه کنید.

 • +
  رمزارز مورد نظر من در بیتستان وجود ندارد؛ چه باید بکنم؟

  بیتستان در حال حاضر از معتبرترین رمزارزهای دنیای ارزهای دیجیتال پشتیبانی می‌کند. به زودی و در نسخه بازار معاملاتی بیتستان، امکان معامله رمزارزهای بیشتری در اختیار مشتریان گرامی قرار می‌گیرد.

 • +
  لیست نرخ روزانه ارز‌ها را کجا ببینم؟

  شبکه‌های اجتماعی بیتستان، اعم از تلگرام، توییتر و اینستاگرام به صورت روزانه نرخ رمز ارزها را با شما به اشتراک می‌گذارند. بهترین راه برای دریافت نرخ به‌روز و لحظه‌ای ارزهای دیجیتال، مراجعه به صفحه اصلی وب‌سایت بیتستان است.

 • +
  در صورت ارسال رمزارز به آدرس اشتباه آیا امکان بازگشت وجه وجود دارد؟

  توجه کنید که درج آدرس اشتباه هنگام معامله در دنیای ارزهای دیجیتال، به شدت خطرناک است. در صورت بروز اشتباه در این زمینه، بیتستان هیچ مسئولیتی در قبال بازگشت وجه نداشته و عواقب اشتباه، تماما به عهده کاربر است.

 • +
  کارمزد تراکنش‌ها در بیتستان چقدر است؟

  تفاوت مبلغ خرید و فروش تمامی ارزهای دیجیتال در بیتستان، میزان کارمزد دریافتی بیتستان را مشخص می‌نماید. این کارمزد، بین ۱/۵ الی ۳ درصد تعیین شده است و روی قیمت نهایی درج شده در سایت اعمال گردیده است. این کارمزد، با توجه به میانگین بازار مشخص می‌گردد. *نکته قابل توجه این است که انجام تمام تراکنش‌ها در شبکه بلاک‌چین، نیازمند پرداخت هزینه‌ای در قالب فی تراکنش است که مستقیما توسط شبکه بلاک‌چین، بین تائید کنندگان تراکنش‌ها (ماینرها) پرداخت می‌شود؛ هنگام فروش رمزارز به بیتستان، کاربر موظف است که کارمزد ارسال را پرداخت نماید و مقدار نهایی ارز دریافت شده در کیف پول وبسایت بیتستان با مقدار اعلامی وی مطابقت داشته باشد. مبنای محاسبه جهت واریز ریال به حساب بانکی کاربر، مقدار ارز دریافتی از مشتری است. هنگام خرید رمز ارز از بیتستان نیز، کارمزد ارسال به عهده مشتری است.

 • +
  هزینه شبکه برای انتقال رمزارزها چه مقدار است؟

  انتخاب هزینه شبکه، یکی از معیارهایی است که با تنظیم آن می‌توان سرعت انجام تراکنش را تغییر داد. توجه داشته باشید که در صورتی که هزینه انتقال پایینی برای تراکنش خود انتخاب کنید، تراکنش‌ شما در شبکه پردازش نمی‌شود و سرمایه شما با خطر مواجه می‌شود؛ بهترین روش، انتخاب هزینه‌های پیشنهادی توسط کیف‌پول‌های معتبر است.

 • +
  چطور با پشتیبانی بیتستان ارتباط بگیرم؟

  شما می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین روی وب سایت و یا تماس با شماره تلفن 021-28426677 با ما در ارتباط باشید.

 • +
  چطور می‌توان از بیتستان مشاوره خرید و فروش گرفت؟

  در نظر داشته باشید که بیتستان تنها یک صرافی آنلاین، برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال معتبر و حداقل فعلا در زمینه مشاوره سرمایه‌گذاری فعالیتی نداریم. لازم به ذکر است که در زمینه نحوه خرید و فروش ارزهای دیجیتال، تیم پشتیبانی بیتستان تمام قد و در تمام مراحل تراکنش در کنار شماست. همچنین، از طریق مراجعه به وبسایت بیتستان به آدرس Blog.bittestan.com می‌توانید آموزش‌های مختلف و اخبار روز دنیای ارزهای دیجیتال را مشاهده کنید.

 • +
  راه‌های ارتباطی بیتستان چیست؟

  برای پیگیری تراکنش‌ها، ارتباط با چت آنلاین روی سایت، یا شماره تلفن ۲۸۴۲۶۶۷۷-۰۲۱، بهترین راه ارتباطی است. برای استفاده از محتوای آموزشی بیتستان نیز، شبکه‌های اجتماعی زیر در دسترس شما هستند: اینستاگرام بیتستان تلگرام بیتستان توییتر بیتستان