قوانین و مقررات بیتستان

قوانین و مقررات کلی

وب سایت بیتستان تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است و از ارائه هرگونه خدمات به وب‌سایت‌های شرط‌‌‌‌بندی و اشخاص با هویت پنهان خودداری می‌نماید. همچنین از آنجایی که در مورد ‌خرید و فروش رمزارزها تاکنون در اغلب کشورهای جهان قانون‌گذاری جامعی انجام نشده است، مسئولیت هر گونه سوء‌استفاده و نوسان قیمت، به عهده دارندگان این رمز‌ارزها است.


خرید و یا فروش در سایت بیتستان قطعی بوده و پس از ثبت و پرداخت، دو طرف ملزم به دریافت و پرداخت وجه با قیمت ثبت شده در سیستم بوده و پس از پرداخت، امکان کنسل کردن سفارش از سوی خریدار میسر نیست.


در صورت بروز هرگونه تخلف از سوی کاربر اعم از استفاده از حساب‌های بانکی هک شده، مشکل در منبع پول، پولشویی و سایر استفاده‌های مجرمانه‌ای که در جهت فریب وب‌سایت تلقی شوند، بیتستان حق خود می‌داند که حساب کاربر را معلق و در صورت لزوم به مراجع ذی‌صلاح اطلاع دهد.

خدمات وب سایت بیتستان مستقل از هر گروه و سازمان خاص می باشد. همچنین، قوانین معامله در سایت بیتستان، بسته به شرایط و قوانین جمهوری اسلامی ایران ممکن است تغییر کند؛ لذا کاربران موظف به مطالعه آن‌ در زمان خرید می‌باشند.


شرایط استفاده

طبق قوانین بانک مرکزی، واریز وجه به حساب سایت توسط هر کسی به جز دارنده‌ قانونی حساب، ممنوع است؛ لذا واریز کننده وجه ریالی و ثبت‌کننده سفارش در بیتستان، لزوما باید یکسان باشند. همچنین وجه واریز شده به حساب ریالی سایت باید از حساب شخص متقاضی (کاربر عضو و احراز شده در سایت) حواله شود. در صورت نقدی بودن وجه واریزی نیز، نام و هویت درج شده در فیش واریزی نباید با نام کاربر احراز شده در سایت مغایر باشد. بدیهی است که در غیر این صورت به درخواست حواله مذکور ترتیب اثر داده نخواهد شد.

قرار دادن حساب کاربری خود در اختیار اشخاص دیگر ممنوع است و در صورت محرز شدن آن، موجب اخراج کاربر از سایت شده و عواقب ناشی از این امر بر عهده کاربر است.

مسئولیت ورود و بررسی اطلاعات حساب یا کیف پول گیرنده، به عهده کاربر است. در صورت ثبت نادرست حساب گیرنده و یا عدم اطمینان از سمت گیرنده، سایت هیچ گونه مسئولیتی را در این راستا نمی پذیرد. همچنین، پس از اتمام خرید محصول، محل، مکان، زمان و نحوه استفاده از محصول تماما بر عهده کاربر است.


خرید رمزارز از بیتستان

هنگام خرید رمز ارز از بیتستان، در صورت عدم مغایرت با پروتکل‌های امنیتی واریز رمزارز به صورت آنی و اتوماتیک انجام می‌گردد.

توجه کنید که «اولین تراکنش خرید» از بیتستان، به منظور جلوگیری از فرآیندهای پولشویی، ۷۲ ساعت پس از ثبت سفارش (با قیمت و مقدار زمان ثبت سفارش) به کیف پول مشتریان ارسال می‌گردد.

دقت کنید که قیمت رمزارز خریداری شده، به صورت اتوماتیک توسط وب سایت و به محض ورود وجه ریالی به حساب سایت محاسبه می‌گردد. از این رو، با توجه به نوسانات لحظه‌ای قیمت بازار، ممکن است میزان رمزارز ارسالی به کیف پول شما، بیشتر یا کمتر از مبلغ نمایش داده شده در ابتدای فرآیند خرید باشد.


فروش رمزارز به بیتستان

تمامی تراکنش های فروش رمز ارز به بیتستان به محض دریافت در ولت بیتستان، با نرخ لحظه ای محاسبه و به USDT تبدیل میشوند؛ لذا هیچ یک از تراکنش های فروش قابل برگشت نیست.

توجه نمایید که تمامی انتقالات ارزی و ریالی در وبسایت بیتستان بصورت اتوماتیک و از طریق بات ترید صورت می‌پذیرد. همچنین، مبنای محاسبه قیمت برای خرید ارز دیجیتال از کاربران، مقدار ارز دریافت شده و قیمت لحظه ای در زمان دریافت ارز در کیف پول بیتستان می باشد؛ لذا هنگام ارسال رمزارز، کارمزد تراکنش (Transaction fee) را به گونه ای انتخاب کنید که در کمترین زمان تراکنش شما در شبکه بلاکچین انجام پذیرد.

تسویه های ریالی همه روزه و از مبدا بانک آینده، به صورت آنی برای کاربران انجام می‌شود. این انتقالات برای کاربرانی که حساب بانک آینده دارند، در روزهای غیر تعطیل از ساعت ۸ صبح الی ۲۳، هر ۲ساعت یکبار واریز خواهد شد و در روز های تعطیل از ساعت ۱۹ الی ۲۳ هر دو ساعت یکبار.

دقت کنید که واریزی برای حساب‌های سایر بانک‌ها، از طریق سامانه پایا و تنها از طریق سیکل‌های تعریف‌شده بانک مرکزی انجام پذیر است.

در حال حاضر طبق سیکل پایا و در روزهای غیر تعطیل، واریزی‌ها در ساعت های ۰۳:۴۵ بامداد، ۱۰:۰۰ صبح و ۱۵:۰۰ ظهر به بانک های مقصد ارسال خواهد شد.

واریزی‌ها برای پردازش در هر سیکل پایا، نهایتا تا یک ساعت قبل از سیکل مورد نظر قابل ثبت بر روی سیستم بانکی است؛ این یعنی اگر تراکنشی پس از مرز یک ساعت مانده به سیکل پایا ثبت گردد، به سیکل پیش‌رو نخواهد رسید و در سیکل پایای بعد از آن مورد پردازش قرار می‌گیرد.

تمامی تراکنش‌ها از طرف سایت، به صورت آنی و کاملا اتوماتیک انجام می‌شوند؛ لذا مجموعه بیتستان هیچ ضمانت و تعهدی نسبت به تاخیر واریز از سمت بانک و درگاه های پرداخت به هر دلیل فنی و غیرفنی نخواهد داشت.


کیف پول

با توجه به مشکلات عدیده ای که در مورد شبکه ها و والت های ارزهای دیجیتال ممکن است رخ دهد، پیشنهاد می‌کنیم حتما از کیف‌پول‌های معتبر و رایج استفاده کنید.

همچنین کاربر با خرید خود از وب سایت می‌پذیرد که در صورت بروز مشکل در شبکه‌های بلاکچینی ارز خریداری شده، تا زمان رفع مشکل صبر و شکیبایی داشته و هرگونه درخواست عودت وجه را از خود سلب می‌کند.

در چنین شرایطی که پس از ۴۸ ساعت امکان ارسال توسط والت مبداء نباشد، اما دسترسی به ارز خریداری شده توسط وب‌سایت میسر باشد دو طرف می توانند پس از توافق نسبت به تغییر ارز اقدام کرده و مشتری ارز دیگری را دریافت نماید.

در شرایطی که ارز از کیف پول وب سایت خارج شده و به کیف پول مقصد نرسیده است یا به عبارتی در حالت پندینگ (Pending) قرار گیرد، خریدار باید تا زمان بازگشت وجه به کیف پول وب سایت یا رسیدن به کیف پول مقصد صبر کرده که این پروسه ممکن است مدتی زمان ببرد.

در رابطه با مشکلات رایج با کیف‌پول‌های خارجی نیز، تمام مسئولیت استفاده به عهده کاربر است؛ لذا مشکلات مرتبط با این‌ کیف‌پول‌ها باید از طریق پشتیبانی کیف‌پول موردنظر پیگیری شود و از این لحاظ، مسئولیتی به عهده بیتستان نیست.


کارمزد

هنگام فروش رمزارز به بیتستان، کاربر موظف است کارمزد ارسال را پرداخت نماید و مقدار نهایی ارز دریافت شده در کیف پول وبسایت بیتستان، با مقدار اعلامی وی مطابقت داشته باشد. مبنای محاسبه جهت واریز ریال به حساب بانکی کاربر نیز، مقدار ارز دریافتی از مشتری است. ضمن اینکه هنگام خرید و فروش رمز ارز از طریق بیتستان، کارمزد ارسال تراکنش به عهده مشتری است.


حریم خصوصی

بیتستان متعهد به حفظ حریم خصوصی کاربران است و این اطمینان را به کاربران می‌دهد تا از اطلاعات شخصی کاربران و همینطور اطلاعات مقدار و تعداد تراکنش‌های کاربران، به طور کامل محافظت کند؛ این اطلاعات، در اختیار اشخاص و نهادهای ثالث قرار نمی‌گیرد، مگر در موارد استعلام از طریق مراجع قضایی و انتظامی.


سلب مسئولیت

کاربر موظف است در حین ثبت نام و ثبت سفارش در سایت بیتستان موارد فوق را مطالعه کند. ثبت نام و انجام تراکنش، به منزله موافقت کاربران، با تمام شرایط و قوانین وب‌سایت است.